Patarimai kuriant jaukesnius namus

BENDROS TEMOS

Turbūt nesuklystume sakydami, kad visi norime gyventi jaukiuose ir ramiuose namuose. Nesvarbu, ar gyvename užmiesčio name ar mažame bute mikrorajono viduryje, visada norisi grįžti į namus, kur būti yra gera. Vis tik, tai yra vieta, kuri turi milžinišką poveikį mūsų fizinei ir emocinei savijautai. 

Šiame sąraše pateikiame šešis moksliškai paremtus patarimus, kaip paversti namus jaukesniais. Gal ir kiek nustebsite, bet dalis patarimų yra visiškai nesusiję su interjero dekoravimu. Jaukesni ir malonesni namai nereiškia, kad būtinai reikia turėti prabangius baldus ar iškabinti sienas garsių menininkų paveikslais. Jaukių ir laimingesnių namų sukūrimas yra savotiškas kelias, kuriam reikalingas visiškas atsidavimas ir noras eksperimentuoti. 

Šviesa interjere

Pinterest nuotr. 

1. Kuo daugiau šviesos ir gryno oro namuose

Turbūt niekam ne paslaptis, kad buvimas gamtoje gali pakelti nuotaiką net ir prasčiausią dieną. Grynas oras pakelia deguonies kiekį kraujyje, o tai didina serotonino, kitaip dar žinomo kaip laimės hormono, išsiskyrimą. Tiesioginiai saulės spinduliai suteikia nemokamą galimybę papildyti vitamino D kiekį organizme, kuris taip pat yra asocijuojamas su gera nuotaika. Taigi, svarbu nuolat vėdinti kambarius, kad į juos patekų kuo daugiau gryno oro. Be to, nepamirškite laikyti kuo mažiau daiktų ant palangių, tai padės į namus įsileisti daugiau šviesos, ypač tamsiaisiais metų mėnesiais. 

Nepamirškime ir natūralios šviesos reikšmės interjerui, nes tai yra pats paprasčiausias būdas vizualiai padidinti erdvę. Kuo daugiau šviesos įleisime į namus, tuo jie atrodis erdvesni. Žinoma ne visi namai yra apdovanoti dideliais langais ir kartais tiesiog reikia imtis kitų gudrybių. Daugelyje skandinavų šalių interjerai yra šviesūs ir tam yra priežastis. Taip šiauriau gyvenantys žmonės prisitaikė prie šviesos trūkumo. Taip pat galite pasitelkti ir kitus triukus, kurie padės maksimaliai išnaudoti patenkančią šviesą. Pasvarstykite ar galite panaudoti veidrodžius ir daugiau šviesą atspindinčių medžiagų, tokių kaip metalas ar satinas?

Miegamojo interjeras

Pinterest nuotr. 

2. Miegamasis geram miegui

Į miegamąjį vertėtų žiūrėti, kaip į visiškai atskirą visatą, kurioje yra skirtingos taisyklės ir ritualai, nei kitose namų erdvėse. Norint užtikrinti gerą miegą, reikės ir gryno oro ir tinkamos miegui temperatūros. Miegamojo interjere turėtų būti kuo daugiau natūralių pluoštų (patalynė, užuolaidos, kilimėliai ir t.t.). Taip kaip dieną mums yra reikalinga šviesa funkcionuoti, taip naktį mums reikia tamsos geram miegui. Užtikrinti ramų miegą padės šviesos nepraleidžiančios užuolaidos. Patariama sienoms nesirinkti raudonos ar kitų ryškių spalvų, nes jos neleis organizmui tinkamai atsipalaiduoti. Dirbtinis apšvietimas – puikus išradimas, bet per ryški šviesa skatina budrumą ir gali lengvai išblaškyti miegą, todėl vertėtų miegamajeme atsisakyti ryškių lempučių ir pasirinkti švelnesnį apšvietimą. Ir žinoma, jokių telefonų!

Augalai interjere
Vazonai interjere

Pinterest nuotr. 

3.  Namų dekoracija - gyvi augalai

Turbūt nėra paprastesnio ir greitesnio būdo, kaip priartinti namų interjerą prie gamtos, nei įsigyti gyvų augalų. Augalai yra ne tik puiki interjero detalė, jie taip pat suteikia namams jaukumo ir ramybės jausmą. Jei bijote, kad nepavyks augalų tinkamai prižiūrėti, galima įsigyti daug priežiūros nereikalaujančius augalus, tokius kaip fikusai, kaktusai, paparčių šeimos augalai ar gebenės. Skintos gėlės taip pat puikiai tinka pagyvinti aplinką, tik nepamirškite, kuomet renkatės, kurią puokštę įsigyti, geriausia vadovautis gėlių sezoniškumo taisykle. Tokiu būdu gausite augalą, kuris ne tik ilgiau išsilaikys vazoje, bet ir nebus gabenamas per pusę pasaulio, kad pasiektų Jūsų namus.
Norint, kad augalai gražiai derėtų interjere svarbu atkreipti dėmesį į vazonus. Jie turėtų sietis su spalvomis esančiomis interjere. Taipogi siūlytume laikytis nuoseklumo ir visus vazonus rinktis panašaus stiliaus. Didesni augalai gali stovėti ant žemės, bet jei turite kelis mažesnius vazonus būtų patartina juos apgyvendinti nuo žemės pakeltuose stovuose. Taip jie pavirs išbaigta interjero detale. 

Namų dekoracijos

Pinterest nuotr. 

4. Apšvietimas 

Tinkamas apšvietimas gali paversti šaltą erdvę jaukiu kambariu. Deja, bet vien naudojant lubinį apšvietimą mes to nepasieksime. Paprastas patarimas: naudokite stalinius ir ant žemės pastatomus šviestuvus. Tokie šviestuvai ne tik suteiks jaukumo pojūtį, bet ir leis lengvai kontroliuoti kambario nuotaiką. 
Taip pat venkite šaltų LED lempučių, kurios skleidžia ypač ryškią melsvą spalvą. Pasirinkite šiltą balkšvą spalvą, tinkančią svetainei ir miegamiesiems, bei natūralią baltą spalvą virtuvei ir voniai.

Apšvietimas namuose

Pinterest nuotr. 

5. Tvarkymasis - kasdienis užsiėmimas 

Vadovaujantis sena taisykle, kad reikia padėti visus daiktus iš ten kur paimta, turbūt yra paprasčiausias būdas palaikyti nuolatinę tvarką namuose. Kita auksinė taisyklė namų jaukumo kūrime – mažiau yra daugiau. Pasak Kalifornijos universiteto atlikto tyrimo, didesnis kiekis daiktų namų aplinkoje, sukėlė kortizolio (streso hormonas) kiekį kraujyje tyrime dalyvaujantiems žmonėms. Netvarka paprasčiausiai padaro mus nelaimingus. Taigi, jei tik galite, atsikratykite kiek įmanoma daugiau nenaudojamų daiktų. O tokie darbai, kaip lovos klojimas ar indų sudėjimas į vietą, turėtų tapti kasdienine veikla.

Skaitymo zona

Pinterest nuotr. 

6. Vieta, kuri yra skirta Tau

Visiems mums reikia vietos, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti, kuomet esame įsitempę, ar tiesiog norime trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Todėl svarbu namuose sukurti vietą sau ir savo pomėgiams – ar tai būtų fotelis prie lango, kuriame skaitote knygas, ar sofa su vaizdu į kiemą, ar kampelis, kuriame galite užsiimti rankdarbiais. Svarbiausia, kad būtumėte apsupti daiktais, kurie jums yra malonūs ir reikalingi. Neieškokite pasiteisinimų, kad namuose tam nėra laisvos vietos. Jei mėgstate skaityti ir svetainėje turite kelis fotelius, tuomet vieną iš jų paverskite vieta skirta Jūsų pomėgiams. Prie jo galite pastatyti papildomą šviestuvą ir užmesti mėgiamą pledą. Nuo šiol tai yra kampelis skaityti knygas.

KONTAKTAI

El. paštas: info@iglu.lt

Darbo valandos
I-V 09:00 - 17:00

Visos paslaugos teikiamos nuotoliniu
būdu Lietuvoje ir už jos ribų

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu